GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 4311643
*
nr 431 1643
Urna
Keramik, "Baltiska utställningen Malmö 1914", höjd: 16
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:41:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 01:02:58
1
250 kr
2/10 15:57:52
2
150 kr
2/10 15:58:22
2
250 kr
2/10 15:58:40
2
Vinnande bud
2/10 15:59:31
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:14
-
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:59
*
Urna
nr 431 1643
Urna
Keramik, "Baltiska utställningen Malmö 1914", höjd: 16
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/10 01:02:58 | 1 | 250 kr |
| 2/10 15:57:52 | 2 | 150 kr |
| 2/10 15:58:22 | 2 | 250 kr |
| 2/10 15:58:40 | 2 | Vinnande bud |
| 2/10 15:59:31 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:14 -
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:59



